Prasy kanałowe Lyndex

Specyfikacja techniczna

Nacisk maksymalny:
125, 145 ton
Ilość wiązań:
5 w pionie, opcjonalnie 3 w poziomie
Min wysokość zasypu:
3400 mm
Wymiary beli:
1100 x 1100 mm
Nacisk jednostkowy:
10.7; 12.3 kg/cm2
Zasilanie:
400/50 [V/Hz]
Silnik:
2x37 lub 2x55 lub 2x75 lub 3x55 kW
Waga:
46 ton
Wymiary otworu załadowczego:
10.7; 12.3 kg/cm2
Zasilanie:
400/50 [V/Hz]
Wydajność teoretyczna z materiałem o gęstości 10-20 kg/m3: do 5-15 ton/godz.
Wydajność teoretyczna z materiałem o gęstości 20-35 kg/m3: do 22-33 ton/godz.
Wydajność teoretyczna z materiałem o gęstości 50-60 kg/m3: do 43-55 ton/godz.
Wydajność teoretyczna z materiałem o gęstości 80-100 kg/m3: do 63-70 ton/godz.

Wymiary

Zalety maszyny

Model prasy „Bimax” jest znany w branży recyklingu z niezawodności, wydajności i długowieczności. Ta wysokiej jakości maszyna jest produkowana przez Lyndex z Telford z najnowocześniejszymi systemami sterowania.

    Maksymalny nacisk: 125-160 ton
    Dostępna moc silników: 2×37 – 3x55kw
    Wymiary zasypu: 2200 x 1100 mm
    Rozmiar beli: 1100 x 1100 mm lub 950 x 1100 mm

Konstrukcja

W całości spawana konstrukcja z grubej  płyty gwarantuje długą żywotność, dodatkowe pionowe żebra w obszarze prasowania, aby absorbować siły działające podczas prasowania. Kompaktowa konstrukcja z pionowym systemem wiązania zapewnia maksymalne wykorzystanie powierzchni.

Wszystkie obszary narażone na intensywne zużycie są chronione przez łatwo wymienialne przykręcane części, co wydłuża żywotność części zużywających się i zmniejsza koszty operacyjne.

Płyta prasująca

Wytrzymała konfiguracja wielopłytkowa z całkowicie podpartymi trójkątnymi ostrzami Wyposażona w półki przytrzymujące pełnej długości,  dzięki czemu koncentrujuje siłę ścinającą, na przedniej krawędzi ostrzy, co zapewnia lepszą penetrację i płynne ścinanie. Pozwala to również na bardziej energooszczędne wykorzystanie siły hydraulicznej.

 

Panel sterujący

Główny ekran interfejsu operatora ma graficzny widok maszyny pokazujący wszystkie ważne parametry maszyny, takie jak ciśnienie, długość beli, temperatura i wybór materiału. Interfejs został specjalnie zaprojektowany, aby był przyjazny dla użytkownika, a operatorzy zapoznają się z ekranami w ciągu kilku minut. Operatorzy muszą jedynie wybrać gatunek materiału do przetworzenia. Wbudowany system bibliotek wybiera właściwe parametry maszyny, aby uzyskać najlepszą możliwą belę.

Wszystkie funkcje alarmowe są oznaczone datą i godziną oraz zarejestrowane.

Opcjonalnie można również włączyć system dziennika danych

System wiązania

Najbardziej niezawodna i najszybsza jednostka wiążąca dopasowana do dowolnej prasy belującej.

Twister „Bigromat” jest wyposażony w silnik hydrauliczny, który napędza zestaw kół zębatych, które z kolei napędzają koła wiążące.  Długość wiązania można zwiększyć lub zmniejszyć za pomocą interfejsu operatora.

Oszczędność drutu

„Bigromat” wiąże drut bez pozostawiania „warkoczy”, które można spotkać w prasach gdzie wiązanie odbywa się za pomocą zabieraków (palców wiążących)

Drut – zaoszczędzony na typowej beli o wymiarach 1100 x 1100 mm może wynosić nawet 2,5–3 metry (10%). W okresie 12 miesięcy uzyskano by znaczną oszczędność kosztów.

 

Układ hydrauliczny

Układ hydrauliczny wykorzystuje najnowszą technologię i niezawodność. W sercu układu Lyndex wykorzystuje wielosekcyjny układ pomp, jedną lub dwie pompy łopatkowe o dużej objętości oraz pompę wysokociśnieniową o zmiennym wydatku.

Filtracja odbywa się za pomocą filtra ciśnieniowego zgodnego z pompą o dużej objętości. Olej jest filtrowany do 25 mikronów, a cała objętość oleju jest filtrowana 20 razy co godzinę. Chłodzenie oleju jest kontrolowane automatycznie. Przetworniki ciśnienia i temperatury monitorują parametry hydrauliczne.

Kontrola kanału

Aby zoptymalizować gęstość beli we wszystkich materiałach odpadowych, zastosowano proporcjonalny system kontroli kanałów. Operatorzy muszą jedynie wybrać materiał do przetworzenia. Inteligentne oprogramowanie w systemie sterowania określa, jakie ciśnienie jest wymagane w zaworze kanałowym, aby zapewnić maksymalne zagęszczenie materiału przy każdym skoku.

Wyposażenie dodatkowe

Wiązanie poziome

Podczas belowania tworzywa sztucznego lub nieporęcznego można dodać 2 lub 3 drutowy system wiązania poziomego, aby utrzymać belowany materiał razem w jednolitych belach.

Wirbulator

Wirbulator służy do rozproszenia wiązanych materiałów i gazet w zasypie w celu uzyskania bardziej jednolitej beli. Wirbulator jest wkładany ręcznie lub hydraulicznie w zależności od wielkości maszyny.

Wiązanie drutem z tworzywa

Podczas przetwarzania materiału RDF (Refuse-Derived Fuel) Meggabite można wyposażyć w system wiązania z tworzywa sztucznego Lyndex „Hookmat”, w którym zastosowano drut do belowania z pojedynczego włókna. System można zaprojektować do pracy z drutem z tworzywa sztucznego lub drutu stalowego, dzięki czemu maszyna jest bardziej uniwersalna.

Wzmocnienie płyty prasującej

 

Hardox

Podczas obróbki bardzo ściernego materiału ściany boczne prasy, podłogę kanału prasy można wyposażyć w wymienne płyty ścierne Hardox.

System rejestrowania pracy

System rejestrowania danych Lyndex umożliwia zdalne rejestrowanie wszystkich wyprodukowanych bel, w podziale na rodzaje materiałów. Wszystkie alarmy materiałowe są również oznaczane danymi i datownikiem oraz rejestrowane.

Platformy

Współpracując z działem projektowym Lyndex, można zamówić dodatkowe platformy konserwacyjne.

Dźwigary

Maszynę można wyposażyć w dodatkowe dźwigary, aby podnieść maszynę nad podłogę, aby zapewnić większy prześwit pod maszyną do czyszczenia.

Filmy

Gotowe bele