Prasy kanałowe Lyndex

Specyfikacja techniczna

Nacisk maksymalny:
120, 160, 205 ton
Waga maszyny:
45 ton
Nacisk płyty prasującej:
24 tony
Wymiary beli:
760 x 960 - 1194 x 1524 mm lub 760 x 1300 - 1530 x 1100 mm
Nacisk jednostkowy:
do 17 kg/cm2
Zasilanie:
400/50 [V/Hz]
Silnik:
2x37 lub 2x55 lub 2x75 lub 3x55 kW
Wyjadność:
PET - HDPE - do 12 ton/godz
Gazety - 32 ton/godz
Stalowe puszki - do 32 ton /godz

Wymiary

Zalety maszyny

Wysokowydajna, wytrzymała prasa do belowania do przetwarzania MSW, tworzyw sztucznych, RDF, metali nieżelaznych, papieru i tektury.

Maksymalne naciski: 160 – 205 Ton
Dostępna moc: 1×37 – 2x55kw
Rozmiar zasypu: 3000 x 2000 lub 2500 x 1100 mm
Rozmiar beli: 760×960-1200×1500 lub 760x1300x1500 mm

Konstrukcja

W całości spawana konstrukcja z grubej  płyty gwarantuje długą żywotność, dodatkowe pionowe żebra w obszarze prasowania, aby absorbować siły działające podczas prasowania. Kompaktowa konstrukcja z pionowym systemem wiązania zapewnia maksymalne wykorzystanie powierzchni.

Wszystkie obszary narażone na intensywne zużycie są chronione przez łatwo wymienialne przykręcane części, co wydłuża żywotność części zużywających się i zmniejsza koszty operacyjne.

Lyndex Flex-Door

 

Płyta prasująca

Wytrzymała konfiguracja wielopłytkowa z całkowicie podpartymi trójkątnymi ostrzami Wyposażona w półki przytrzymujące pełnej długości,  dzięki czemu koncentrujuje siłę ścinającą, na przedniej krawędzi ostrzy, co zapewnia lepszą penetrację i płynne ścinanie. Pozwala to również na bardziej energooszczędne wykorzystanie siły hydraulicznej.

 

Panel sterujący

Główny ekran interfejsu operatora ma graficzny widok maszyny pokazujący wszystkie ważne parametry maszyny, takie jak ciśnienie, długość beli, temperatura i wybór materiału. Interfejs został specjalnie zaprojektowany, aby był przyjazny dla użytkownika, a operatorzy zapoznają się z ekranami w ciągu kilku minut. Operatorzy muszą jedynie wybrać gatunek materiału do przetworzenia. Wbudowany system bibliotek wybiera właściwe parametry maszyny, aby uzyskać najlepszą możliwą belę.

Wszystkie funkcje alarmowe są oznaczone datą i godziną oraz zarejestrowane.

Opcjonalnie można również włączyć system dziennika danych

System wiązania

Najbardziej niezawodna i najszybsza jednostka wiążąca dopasowana do dowolnej prasy belującej.

Twister „Bigromat” jest wyposażony w silnik hydrauliczny, który napędza zestaw kół zębatych, które z kolei napędzają koła wiążące.  Długość wiązania można zwiększyć lub zmniejszyć za pomocą interfejsu operatora.

Długi zasyp

Zbiorniki w maszynach Lyndex Large Ram II zostały zaprojektowane tak, aby mogły przetwarzać nieporęczny materiał. Otwór załadowczy w maszynie LT2030 ma długość 3030 mm i szerokość 1475 mm. Dostępne są inne rozmiary zasypów, które pasują do materiałów o dowolnym rozmiarze.

Układ hydrauliczny

Układ hydrauliczny wykorzystuje najnowszą technologię i niezawodność. W sercu układu Lyndex wykorzystuje wielosekcyjny układ pomp, jedną lub dwie pompy łopatkowe o dużej objętości oraz pompę wysokociśnieniową o zmiennym wydatku.

Filtracja odbywa się za pomocą filtra ciśnieniowego zgodnego z pompą o dużej objętości. Olej jest filtrowany do 25 mikronów, a cała objętość oleju jest filtrowana 20 razy co godzinę. Chłodzenie oleju jest kontrolowane automatycznie. Przetworniki ciśnienia i temperatury monitorują parametry hydrauliczne.

Komora kanału

Cała komora prasowania, są wyposażone w wymienne płyty ścierne Hardox 450.

Wyposażenie dodatkowe

Zsuwnia na belki

 

Osłona wyrzutu beli

 

Aby zachować zgodność z przepisami europejskimi, maszynę RAM II można wyposażyć w ruchomą osłonę beli. Osłonę można łatwo zdemontować, umożliwiając dostęp do systemu wiązania.

 

Rejestrator danych

System rejestrowania danych Lyndex umożliwia zdalne rejestrowanie wszystkich wyprodukowanych bel, z podziałem na rodzaje materiałów. Wszystkie alarmy materiałowe są również oznaczane danymi i datownikiem oraz rejestrowane.

Filmy

Gotowe bele